سوالات متداول

 .1متريال مصرف شده در محصولات نگین سنگ چه مي باشد؟

سنگدانه هاي طبيعي عمل آوري شده، نوع خاصي از سيمان، مواد شيميايي و پليمري و رنگدانه هاي معدني و بر حسب کاربرد سنگ موادی مانند میکرو سیلیس –بنتونیت –الیاف پلی پروپیلن –الیاف شیشه-پرلیت ومواد تشكيل دهنده سنگ مصنوعی مي باشد.

.2رنگ هاي بكار رفته روي محصولات داراي چه كيفيتي است؟
تمامي رنگ هاي بكار رفته منشا معدني و طبيعي دارند و بصورت كاملا عمقي مي باشد و در مغز محصولات وجود دارند اين رنگ ها كاملا مقاوم در برابر نور خورشيد و عوامل جوي مي باشند.

.3 آيا برشكاري و سوراخ كاري روي اين سنگ ها امكان پذير است؟
برش و سوراخ كاري همانند سنگ هاي طبيعي توسط صفحه گرانيت بر و مته الماس امكان پذير مي باشد و در مراحل انجام اين عمليات هيچ گونه پريدگي و لغزش وجود ندارد.

.4 نحوه نصب سنگ مصنوعی روي كف و ديوار به چه شكل مي باشد؟
هيچ گونه شرايط و تخصص خاصي براي نصب اين سنگها وجود ندارد و كاملا شبيه به نصب سنگ طبيعي است و با روش هاي معمول شامل دوغاب ريزي و چسب كاشي انجام مي شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نصب سنگ های آنتیک و کفپوش ها ، از قسمت بانک اطلاعات ، کاتالوگ راهنمای نصب نما و کفپوش های آنتیک را دانلود و مطالعه فرمائید.

.5 قدرت چسبندگي عمودي (ديوار) اين محصول در مقايسه با سنگهاي طبيعي و سراميك به چه شكل مي باشد؟
بسياري از سنگ هاي طبيعي بعلت منشا آهگي قدرت چسبندگي بسيار پاييني دارند و اصطلاحا بدون اسكوپ قابل نصب نمي باشند و همچنين سراميكي ها نيز بخاطر منشا رس، قدرت چسبندگي ضعيفي دارند ، علاوه بر آن به دلیل اینکه ضریب انبساط و انقباض این محصولات با بتن پشت محصول متفاوت می باشد به مرور زمان خود را از بدنه ساختمان جدا می نمایند ، اما در مورد محصولات نگین سنگ بخاطر وجود مواد معدني و طبيعي و سيمان ، قدرت چسبندگي به دوغاب سيمان و چسب فوق العاده بالا بوده ، و به دلیل اینکه ضریب انقباض و انبساط این محصولات بسیار نزدیک به بتن پشت محصول می باشد به مرور زمان خود را از بدنه ساختمان جدا نخواهند نمود.علاوه بر این تمامی محولات نما دارای اسکوپ میباشد.

.6يخبندان و شرايط بد جوي در مناطق سردسير چه تاثيري روي سنگهاي نصب شده دارند؟
يخبندان و ذوب يخ در مناطق سردسير عموما باعث ترك هاي موئينه و شكست و تخريب روي سنگهاي طبيعي مي شود؛ در نتيجه نصب سنگ طبيعي نما در مناطق سردسير عموماً توصيه نمي شود اما در محصولات نگین سنگ بعلت مقاومت دمايي بالا و تحمل يخبندان تا 50 درجه سانتیگراد زیر صفر (با توجه به شرایط نصب استاندارد) براحتي مي تواند در مناطق سردسير جايگزين سنگ هاي طبيعي شود.

.7 وزن محصولات نگین سنگ نسبت به سنگهاي طبيعي به چه شكل مي باشد؟
وزن مخصوص محصولات نگین سنگ  2200 كيلوگرم در هر مترمكعب و سنگ هاي طبيعي عمدتا 2700 كيلوگرم در هر مترمكعب مي باشد كه نشان دهنده سبك تر بودن در مقايسه با سنگهاي طبيعي مي باشد. همچنین این محصولات قابلیت سبک سازی تا جرم حجمی 1100 کیلوگرم بر متر مکعب ، برای نما های بیرون ساختمان را دارا می باشند.

.8بطور خلاصه مزاياي استفاده ازمحصولات نگین سنگ نسبت به سنگ طبيعي چه مي باشد؟
هزينه بمراتب ارزانتر، مقاومت دمايي و یخبندان بالا و امكان استفاده در مناطق سردسير، تنوع و رنگ بندي بالا و امكان تعريف رنگ، مقاومت نفوذ رطوبت بالاتر از بسياري از سنگ هاي طبيعي، نصب آسان و كم هزينه تر از سنگ هاي طبيعي بخشي از مزاياي استفاده ازمحصولات نگین سنگ میباشد.